Depilacja Bikini (klasyczne / francuskie / brazylijskie)

Depilacja bikini to zabieg kosmetyczny mający na celu usunięcie niechcianego owłosienia w okolicach intymnych. Istnieją różne style depilacji bikini: klasyczne, francuskie i brazylijskie, które różnią się zakresem usuwanego włosia, pozwalając dostosować zabieg do indywidualnych preferencji i potrzeb klientów.

Efekty zabiegu

Zabieg depilacji bikini nie tylko skutecznie usuwa owłosienie, ale także zapewnia długotrwałą gładkość skóry. Może również przyczynić się do zmniejszenia grubości i ilości odrastających włosów. Jest to estetyczny wybór poprawiający komfort noszenia obcisłej odzieży i kostiumów kąpielowych, a także zwiększający higienę osobistą.

Przebieg zabiegu

Zabieg zaczyna się od konsultacji, podczas której klientka wybiera styl depilacji. Skóra jest następnie oczyszczana i dezynfekowana. Kosmetolog aplikuje ciepły wosk, a po zastygnięciu ostrożnie go usuwa, co pozwala na efektywne usunięcie włosków wraz z korzeniami. Zakończenie zabiegu stanowi nałożenie łagodzącego kremu lub żelu, który uspokaja skórę i zapobiega podrażnieniom.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu depilacji bikini zaleca się unikanie moczenia obszaru zabiegu przez 24 godziny, unikanie sauny i basenu przez 2-3 dni, oraz stosowanie kremów łagodzących z aloe vera lub innymi składnikami kojącymi. Ważne jest, aby nie stosować perfumowanych kosmetyków i unikać bezpośredniego nasłonecznienia.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do depilacji bikini są skórne infekcje i stany zapalne, ciąża, okres menstruacyjny, a także choroby takie jak cukrzyca. Zabiegu nie powinny także przeprowadzać osoby z problemami z krzepnięciem krwi oraz alergią na składniki używane podczas zabiegu.