MasażTargówek

Masaż to jeden z podstawowych zabiegów SPA na ciało, który ma także niebagatelny wpływ na psychikę, zrelaksowanie i odprężenie organizmu. Poza rozluźnieniem spiętych i obolałych mięśni, gwarantuje poprawę nastroju oraz wyciszenie i uspokojenie.

Bezpośrednio masaż działa lokalnie (miejscowo), usprawniając przepływ krwi i limfy w tkankach. Pośrednie działanie centralne (ogólne na cały organizm) powoduje pobudzenie układu nerwowego, co z kolei jest w stanie wpłynąć na wszystkie układy, narządy i tkanki organizmu:

 • skórę
 • mięśnie
 • stawy i więzadła
 • układ krwionośny
 • układ limfatyczny
 • układ nerwowy
 • układy oddechowy
 • układ pokarmowy
 • przemianę materii.

Podczas masażu istotną rolę odgrywa także użyty do zabiegu kosmetyk, który zastępuje aromaterapię.


W naszym salonie klienci mogą skorzystać z następujących rodzajów masażu ciała:

 • Masaż Klasyczny
  Polega na oddziaływaniu na zewnętrzne warstwy mięśni oraz tkanki miękkie.
  Zadaniem tego masażu jest zwiększenie przepływu tlenu we krwi mięśni oraz poprawienie ich elastyczności. Zależnie od siły nacisku, rozmaite techniki stosowane pojedynczo lub łącznie, wywierają dobroczynny efekt na skórę, mięśnie, naczynia krwionośne, układ limfatyczny oraz układ nerwowy. Bardzo dobrze sprawdza się u osób, które cierpią z powodu bezsenności i nawracających bólów głowy.
  Masaż stosowany regularnie (2x w tygodniu) poprawia fizyczną i psychiczną kondycję całego ciała.
  Dla przeprowadzenia pełnej terapii Masażem Klasycznym zaleca się wykonanie 10 zabiegów w regularnych odstępach czasu.

 

 • Masaż Relaksacyjny
  Likwiduje skutki stresu, odpręża ciało, rozluźnia spięte mięśnie, przywraca spokój i harmonię. Polecany jest szczególnie po długotrwałym wysiłku psychicznym lub fizycznym, w sytuacjach stresowych, zdenerwowania czy przemęczenia, ale również jako forma relaksu.
  Może być wykonywany codziennie.

 

 • Masaż modelujący 
  Masaż ten ma na celu stymulację osłabionych mięśni oraz poprawę elastyczności skóry i tkanki łącznej. W efekcie zastosowania
  masażu modelującego, na wybranym obszarze uzyskuje się wyraźny efekt ujędrnienia ciała. Stosowany jest zwykle miejscowo do wymodelowania określonej partii ciała.
  Masaż modelujący należy powtarzać, zwykle nie rzadziej niż raz w tygodniu.
  Dla uzyskania olptymalnych i wyraźnych efektów miejscowego ujędrnienia zaleca się stosować go co 2 dni.

 

 • Masaż bańką chińską (antycellulitowy)
  Wygładza skórę, nadaje jej przyjemną dla oka sprężystość i wygląd. Jest bardzo skuteczny w walce z cellulitem. Największe efekty daje seria 10 zabiegów z częstotliwością wykonywania 2 razy w tygodniu, ale już po kilku masażach widać wyraźne efekty.
  Masaż bańkami chińskimi ujędrnia i wygładza skórę. Redukuje cellulit, ponieważ jest to masaż próżniowy, który obecnie uznawany jest za najlepszą metodę usuwania cellulitu. Podczas wykonywania zabiegu, intensywnie masuje się tkankę podskórną ud, pośladków czy brzucha.
  Jest to mocny masaż, a jego efekty są widoczne już po kilku zabiegach.
  Zabieg powinien być wykonywany w serii od 10 do 12 zabiegów w odstępach 2- lub 3-dniowych, a po zakończeniu serii – w celu podtrzymania efektu – zalecane jest systematyczne powtarzanie zabiegu przynajmniej raz w tygodniu.

 

 • Masaż segmentarny
  Jest to masaż leczniczy. Składa się z określonych chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonania, przy uwzględnieniu zasad dawkowania, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych, a często również przyczyn chorobowych na drodze odruchowej.
  Masaż segmentarny znajduje zastosowanie głównie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych.
  Masaż leczniczy zaleca się wykonywać w serii (10 zabiegów).

 

W zależności od rodzaju wybranego masażu można oczekiwać rozluźnienia i uspokojenia ciała, ujędrnienia ciała i wygładzenia skóry lub też zmniejszenia dolegliwości bólowych, złagodzenia zmian zwyrodnieniowych i usprawnienia ruchomości konkretnych grup mięśni.
Wszystkie masaże ciała wykonujemy ręcznie, z wykorzystaniem aromatycznych olejków, dobranych do potrzeb i preferencji klientów.

 


Poza tradycyjnym masażem ciała w salonie Kolorowy Świat Urody oferujemy także masaż twarzy – z wykorzystaniem zjawiska próżni.

 

RODZAJ ŚWIADCZONEJ USŁUGI
Cena w zł
Masaż twarzy
Masaż próżniowy twarzy Body Health od 60,00
Peeling kawitacyjny + Masaż próżniowy twarzy 120,00
Mikrodermabrazja + Masaż próżniowy twarzy 200,00
Masaż ciała
Masaż – każdy rodzaj 30 minut 60,00
Masaż – każdy rodzaj 60 minut 120,00
Masaż – pakiet 5 zabiegów 5 x 100,00
Masaż – pakiet 10 zabiegów 10 x 90,00

* Aktualnie obowiązujące promocje dotyczące masażów nie są zawarte w Cenniku.

Menu

Kolorowy Świat Urody Targówek