Oferta / Masaż

Masaż jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów SPA na ciało. Ma on bardzo duży wpływ na naszą psychikę, zrelaksowanie i odprężenie organizmu. Rozluźnia nasze mięśnie, które mogą być obolałe i spięte po całym dniu, a także gwarantuje poprawę nastroju, uspokojenie i wyciszenie.

Działanie masażu możemy podzielić na dwie części: bezpośrednią i pośrednią. Pierwsza z nim działa lokalnie, na masowane miejsce. Usprawnia tym samym przepływ krwi i limfy w tkankach, z kolei działanie pośrednie daje nam pobudzenie całego organizmu. Powoduje, że układ nerwowy zaczyna działać, a co za tym idzie wpływa on na pozostałe układy, narządy i tkanki w naszym organizmie, takie jak:

 • skórę
 • mięśnie
 • stawy i więzadła
 • układ krwionośny
 • układ limfatyczny
 • układ nerwowy
 • układy oddechowy
 • układ pokarmowy
 • przemianę materii.

Bardzo ważną rolę podczas zabiegu ogrywa również użyty kosmetyk. Zastępuje on bowiem aromaterapię.


W naszym salonie klienci mogą skorzystać z następujących rodzajów masażu ciała:

 • Masaż Klasyczny

Oddziaływuje on na zewnętrzne warstwy naszych mięśni, a także tkanki miękkie. Jego zadaniem jest zwiększenie przepływu tlenu we krwi, jak i poprawienie ich elastyczności. Siła nacisku podczas masażu również ma bardzo duże znaczenie. Istnieje wiele technik stosowanych pojedynczo lub łącznie, które wywierają dobroczynny efekt odpowiednio na skórę, mięśnie, naczynia krwionośne, układ nerowy oraz limfatyczny. Taki rodzaj masażu świetnie sprawdza się u osób, które mają problemy z bezsennością i nawracającymi bólami głowy.

Masaż powinien być stosowany regularnie (2x w tygodniu). Wówczas poprawia fizyczną i psychiczną kondycję całego ciała.
Dla przeprowadzenia pełnej terapii Masażem Klasycznym zaleca się wykonanie 10 zabiegów w regularnych odstępach czasu.

 • Masaż Relaksacyjny

Masaż relaksacyjny idealnie sprawdza się w przypadku osób zapracowanych, żyjących w ciągłym stresie. Likwiduje on bowiem jego skutki, odpręża całe ciała, rozluźnia spięte i zmęczone mięśnie, a przede wszystkim przywraca nam harmonię i spokój. Polecany jest głównie po długotrwałym wysiłku fizycznym lub psychicznym, po ciężki tygodniu w pracy, ale może być jak najbardziej stosowany jako forma codziennego relaksu.

 • Masaż modelujący

Masaż modelujący stymuluje osłabione mięśnie, a także poprawia elastyczność skóry i tkanki łącznej. W efekcie masaż modelujący świetnie sprawdza się na wybranym obszarze dlatego też zwykle stosowany jest miejscowo. Dzięki temu ciało nabiera efektu ujędrnienia oraz staje się wymodelowane. Podobnie jak w przypadku pozostałych masaży należy go powtarzać przynajmniej 1-2 razy w tygodniu w celu uzyskania wyraźnych efektów.

 • Masaż bańką chińską (antycellulitowy)

Jeden z najefektywniejszych masaży. Wygładza naszą skórę oraz nadaje jej sprężystości i przyjemnego wyglądu. Świetnie się sprawdza w przypadku walki z cellulitem. Powinien być w tym celu wykonywany przynajmniej dwa razy w tygodniu w seriach z 10 zabiegami. Nie znaczy to jednak, że dopiero po tym czasie zobaczymy efekty. Oczywiście będą one wówczas największe, ale już po kilku masażach zaobserwujemy znaczną różnicę. Ze względu na to, że jest to masaż próżniowy świetnie nadaje się do ujędrniania. Intensywnie masuje się tkanka podskórna ud czy brzucha. Nawet po zakończeniu całej terapii należy podtrzymywać efekt – zalecane jest wówczas systematyczne powtarzanie zabiegu przynajmniej raz w tygodniu.

 • Masaż segmentarny

W przeciwieństwie do pozostałych masaży jest to zabieg leczniczy. Składa się z określony chwytów, które ściśle określa technika i kolejność ich wykonywania. Dokładnie uwzględniane są również zasady dawkowania przez co pozwala wykrywać i usuwać zmiany chorobowe. Taki typ masażu najczęściej jest stosowany w przypadku leczenia chorób narządów wewnętrznych. Zaleca się stosować go w seriach 10 zabiegów.

 

Bez względu, który masaż Państwo wybierzecie, możecie oczekiwać rozluźnienia i uspokojenia, ujędrnienia ciała oraz wygładzenia skóry lub też zmniejszenia dolegliwości bólowych, złagodzenia zmian zwyrodnieniowych i usprawnienia ruchomości konkretnych grup mięśni.
Wszystkie masaże w naszym gabinecie wykonywane są ręcznie. W tym celu wykorzystujemy również aromatyczne olejki, które są dobierane do potrzeb i preferencji naszych klientów.

 


Poza tradycyjnym masażem ciała w salonie Kolorowy Świat Urody oferujemy także masaż twarzy – z wykorzystaniem zjawiska próżni.

 

RODZAJ ŚWIADCZONEJ USŁUGI
Cena w zł
Masaż twarzy
Masaż próżniowy twarzy Body Health 80,00
Peeling kawitacyjny + Masaż próżniowy twarzy 120,00
Mikrodermabrazja + Masaż próżniowy twarzy 200,00
Masaż ciała
Masaż – każdy rodzaj 30 minut 60,00
Masaż – każdy rodzaj 60 minut 120,00
Masaż – pakiet 5 zabiegów 5 x 100,00
Masaż – pakiet 10 zabiegów 10 x 90,00

* Aktualnie obowiązujące promocje dotyczące masażów nie są zawarte w Cenniku.